mojeID

Bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online.

mojeID a Profil Zaufany

Można powiedzieć, że Profil Zaufany zastępuje własnoręczny podpis składany na papierze. Dzięki temu, wiele spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu.  mojeID pozwala na zdalne założenie Profilu Zaufanego.

Usługa daje możliwość korzystania z wielu e-usług przez internet co jest nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Bez konieczności wychodzenia z domu, w trakcie choroby lub w innej sytuacji uniemożliwiającej dotarcie do urzędu (podeszły wiek, opieka nad dziećmi, wyjazd czy kwarantanna).

Co mogę załatwić zdalnie?

mojeID służy do zdalnego potwierdzania tożsamości. Pozwala na bezpieczną weryfikację Twoich danych za pomocą bankowości internetowej. Zawsze zobaczysz co i komu przekazujesz. Przekazanie danych każdorazowo wymaga Twojej akceptacji. Dzięki mojeID korzystasz wygodnie z komercyjnych oraz publicznych usług dostępnych online.

mojeID to rozwiązanie, które bardzo ułatwia życie. Za pomocą kilku kliknięć pozwala w bezpieczny sposób na weryfikację tożsamości, bez konieczności wstawania z kanapy, w zaciszu domu, na dowolnym urządzeniu i w dogodnym czasie.

Sprawdź co możesz załatwić z Profilem Zaufanym i mojeID.

Internetowe Konto Pacjenta
Możesz zalogować do IKP.
Jednolity Plik Kontrolny
Możesz podpisać JPK_VAT.
Działalność gospodarcza
Możesz złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej.
Dowód osobisty
Możesz zgłosić utratę dokumentu tożsamości lub sprawdzić czy nowy dowód jest gotowy do odbioru.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
Możesz wystąpić o EKUZ.
Załatwić sprawy urzędowe dla swojej rodziny
Możesz załatwić becikowe, świadczenia rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny, Świadczenie o Funduszu Alimentacyjnym.
Odpisy aktów
Możesz uzyskać odpis aktu stanu cywilnego w tym urodzenia, małżeństwa lub zgonu.

Co daje mojeID?

Totalizator Sportowy
Możesz zdalnie uwierzytelnić się (w tym zweryfikować wiek) bez konieczności przesłania skanu dowodu osobistego.
Medicover
Możesz otrzymać dostęp do portalu pacjenta oraz do aplikacji mobilnej.
T-Mobile
Z wykorzystaniem mojeID, klienci operatora mogą potwierdzić swoją tożsamość w sklepie internetowym, kupując ofertę Heyah 01.
eBOK PGNiG
Możesz potwierdzić swoją tożsamość w czasie procesu zawierania umowy o dostarczanie gazu. Dzięki temu nie musisz dołączać skanu dokumentu tożsamości.
Enel-med
Centrum medyczne Damiana Holding – uzyskasz dostęp do systemu on-line.

Zanim skorzystasz!

Korzystanie z usługi wiąże się z koniecznością posiadania aktualnego adresu mailowego w systemie bankowym.

W bankowości internetowej w zakładce Ustawienia w sekcji Dane osobowe, w łatwy sposób można zweryfikować poprawność swoich danych.

W przypadku braku adresu mailowego lub gdy jest nieaktualny istnieje możliwość złożenia wniosku o jego zmianę lub aktualizację bez wychodzenia z domu. Wystarczy w bankowości internetowej w zakładce Wnioski, wybrać wniosek o nazwie Zmiana danych osobowych, uzupełnić o stosowne dane i przesłać do Banku.

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją zakładania profilu zaufanego.

Pytania i odpowiedzi

Co to jest mojeID?

mojeID to bezpieczne narzędzie potwierdzania tożsamości online w usługach komercyjnych i publicznych. Umożliwia realizację wszelkich formalności, które dotychczas wymagały osobistego uwierzytelnienia danych drogą elektroniczną.

Czy aby korzystać z mojeID muszę najpierw osobiście okazać gdzieś dokument tożsamości?

Zaletą mojeID jest wyeliminowanie konieczności dodatkowego potwierdzenia tożsamości. Usługa opiera się na logowaniu do bankowości internetowej, które jest tu równoznaczne z potwierdzeniem Państwa tożsamości.

Jaką mam korzyść z używania mojeID?

Na pewno zyskują Państwo więcej wolnego czasu, który wcześniej byłby potrzebny na osobiste wizyty w wielu firmach i instytucjach w celu załatwienia spraw związanych ze sfinalizowaniem umowy, czy podpisaniem dokumentów. Jest to także rozwiązanie wygodne, ponieważ za pomocą kilku kliknięć pozwala w bezpieczny sposób na weryfikację tożsamości, bez konieczności wstawania z kanapy, w zaciszu domu, na dowolnym urządzeniu i w dogodnym czasie.

Czy korzystanie z mojeID jest płatne?

Usługa mojeID jest bezpłatna dla wszystkich Klientów indywidualnych chcących potwierdzać za jej pomocą tożsamość.

Czy korzystanie z mojeID jest bezpieczne?

Korzystanie z mojeID jest bezpieczne dla wszystkich użytkowników. Przed uruchomieniem usługa była wiele razy weryfikowana przez Krajową Izbę Rozliczeniową – dostawcę usługi i zarazem operatora systemu Elixir. Poddano ją także niezależnemu audytowi bezpieczeństwa. Usługa spełnia najwyższe wymogi i standardy Ministerstwa Cyfryzacji. Dane w mojeID nie są udostępniane automatycznie. Wszystko odbywa się za zgodą użytkownika, po zalogowaniu się do banku.

Dokumenty do pobrania

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi dokumentami

Zobacz, co jeszcze dla Ciebie mamy

Formularz kontaktowy
ok Wiadomość została poprawnie wysłana!
Strona główna strzałka zamknij
do góry