Aktualności

Konkursy Programu TalentowiSKO dobiegają końca

17.03.2022

Właśnie trwa IX edycja edukacyjnego Programu TalentowiSKO realizowanego przez Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, w tym również nasz Bank! Regulaminowo konkursy, organizowane w ramach Programu, zakończą się pod koniec marca.

Nasz Bank Spółdzielczy we współpracy z lokalnymi szkołami jest w pełni zaangażowany w Program TalentowiSKO. Uczniowie szkół mają czas na dokończenie swoich prac konkursowych do 31 marca br. Następnie do 8 kwietnia br. czekamy na ich elektroniczne raporty.

Dla przypomnienia: tegoroczny Program TalentowiSKO ma unowocześnioną formę względem poprzednich edycji. Zadania konkursowe zostały zmienione i wykorzystują metody atrakcyjne dla dzieci i młodzieży tj. prezentacje multimedialne, audio, czy wideo. Dodatkowo tematyka tegorocznych konkursów po raz pierwszy dotyczyła nie tylko oszczędzania, ale również dbania o środowisko, co nas bardzo cieszy – uważamy bowiem, że wśród młodego pokolenia powinna wzrastać świadomość ekologiczna.

Dla uczniów szkół podstawowych przygotowaliśmy konkurs „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, w ramach którego uczniowie muszą m.in.:
• stworzyć elektroniczny albumu z fotografiami produktów, które zyskały nowe życie,
• przeprowadzić serię wywiadów z dorosłymi „A Ty jak oszczędzasz?”,
• uzasadnić, dlaczego akurat ich projekt zasługuje na wyróżnienie.

Starszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych zaprosiliśmy do udziału w konkursie „Inkubator szkolnych biznesów”. Młodzież biorąca w nim udział ma za zadanie:
• zaprezentować pomysł na biznes w formie tzw. elevator speech,
• stworzyć prezentację multimedialną według wytycznych,
• uzasadnić, dlaczego ich projekt zasługuje na wygraną.

Laureatów konkursu na poziomie regionalnym poznamy do 31 maja, a na poziomie krajowym do 15 czerwca. Trzymamy kciuki za sukces uczniów z naszych lokalnych szkół!

Program TalentowiSKO jest dla nas bardzo ważny. Dzięki niemu możemy edukować dzieci i młodzież w kwestii finansów i oszczędzania. Ta edukacyjna działalność daje nam satysfakcję, ponieważ dokładamy własną cegiełkę do tworzenia świadomego finansowo i przedsiębiorczego młodego pokolenia.

Po więcej informacji na temat Programu zapraszamy na stronę: https://www.talentowisko.pl

Zachęcamy również do polubienia profiu Programu na Facebooku: https://www.facebook.com/TalentowiSKO – jest tam wiele ciekawostek edukacyjnych, łamigłówki, inspiracje dla nauczycieli i wychowawców oraz aktualności z konkursów TalentowiSKO.

arrow
arrow

Najnowsze aktualności

do góry